Välkommen till Capri Collection!

Kul att vi fångat ditt intresse och att du vill läsa lite mer om oss.

Capri Collection startades 1993 av Ulf och Anna Högfeldt som ett litet familjeföretag. Idag har vi många härliga kunder och medarbetare som jobbar med Capri Collection i fyra länder.

Vår vision är att vara en inspirerande partner för små och medelstora företag där vi tillsammans gör varandra starkare på alla våra marknader där vi är verksamma.

Vi finns med både kontor och lager i textilstaden Borås. Vår strävan är att alltid ha en personlig kontakt med våra kunder och drivkraften ligger i utmaningen att designa kläder som gör din vardag smidigare, enklare och bekvämare. Rätt klädd, trygg och snygg, innefrån och ut.

Vi vet att det krävs starka skäl för att byta leverantör av kläder. Därför växer smidiga Capri Collection i tuffa tider. Klicka här så får du mer info kring vilka fördelar vi erbjuder när du väljer att köpa in våra artiklar till din butik.

Vill du handla direkt i vår webshop? Klicka här så kommer du till webshopen eller klicka här för att få mer information kring vad som gäller när du handlar i vår webshop.

Vill du veta din närmaste återförsäljare - maila info@capricollection.com

Du är alltid välkommen att kontakta oss för personlig service eller om du vill veta mer om oss och hur vi arbetar. Klicka här och skriv in dina uppgifter så återkommer vi så snart vi kan med svar till dig.


Vi som jobbar på CC

Ulf Högfeldt
Ägare/VD
ulf@capricollection.com 

Anna Högfeldt
Ägare/Designchef
anna@capricollection.com 
Maria Olsson
Design- och Inköpsassistent, 
maria@capricollection.com 
Tony Lind
Administration/Lageransvarig
033-21 15 70
tony@capricollection.com

Rebecca Enhörning
Webb- och Marknadsansvarig
Mammaledig
033-211571
rebecca@capricollection.com

Alma Kriukaite
Lager
Mammaledig
033-211570
lager@capricollection.com 

Sanna Karlsson
Design- och Inköpsassistent, 
Webb- och Marknadsansvarig 
033-21 15 70
sanna@capricollection.com 
Jessica Borgström
Sales Manager
0700-00 13 68
jessica@capricollection.com
Malin Johansson
Sales Manager
0736-20 13 70
malin@capricollection.com
Anna Persson
Sales Manager 
0700-00 13 67 
annap@capricollection.com
Tove Anderdal Aaberg 
Sales Manager Norge
+47 455 07 075
tove@capricollection.com 
Merja Pesonen
Sales Manager Finland
+358 400 502 149
merja@capricollection.com
Lukas Högfeldt
Lageransvarig
033-21 15 72
lager@capricollection.com
Sigrid Kilp
Sales Manager Estonia
+358 442 114 103
sigrid@capricollection.com