OM OSS

DSC00593 l

Välkommen till oss på Capri Collection!

Capri Collection är ett familjeföretag som har funnits i vårt HK i textilstaden Borås sedan 1993. Vi har sedan starten expanderat både på den svenska, finska och norska marknaden och levererar våra kläder till retailers och livsstilsbutiker inom mode. Vi på Capri Collection brinner för att designa trendiga kollektioner och vår styrka ligger i att alltid hitta den perfekta kombinationen av trend med en kommersiell känsla. Vi är ett litet och tajt sammansvetsat gäng med stora framtidsvisioner som älskar att jobba i en bransch som ständigt bjuder på förändring och snabba beslut. Vi lever för mode som inspirerar och bjuder gärna dig som kund på unika och trendriktiga kollektioner.

Ulf Högfeldt
Ägare/VD
info@capricollection.com

Sofia Eriksson
Direktris
sofia@capricollection.com

Anna Högfeldt
Ägare/Design Chef
anna@capricollection.com

Marie Karlsson
Sales Manager Sverige
0700-00 13 67
marie@capricollection.com

Emely Dagefors
Designer- & Produktionsansvarig
emely@capricollection.com

Annika Krutrök
Sales Manager Sverige
0700-00 13 68
annika@capricollection.com

Sanna Karlsson
Design- & Inköpsassistent,
Webb- & Marknadsansvarig
033-21 15 70
sanna@capricollection.com

Merja Pesonen
Sales Manager Finland
+358 400 502 149
merja@capricollection.com

Alma Kruikaite
Lager
lager@capricollection.com

Linn Holthe
Sales Manager Norge
+47 907 31 374
linn@hollibrands.no