Välkommen till Capri Collection!

Kul att vi fångat ditt intresse och att du vill läsa lite mer om oss.

Capri Collection startades 1993 av Ulf och Anna Högfeldt som ett litet familjeföretag. Idag har vi många härliga kunder och medarbetare som jobbar med Capri Collection i 3 länder. Vår strävan är att alltid ha en personlig kontakt med våra kunder för att på så vis ge alla kunder den allra bästa servicen.

Vi finns med både kontor och lager i textilstaden Borås. Här designar vi även alla plagg och distribuerar ut plaggen från vårt egna lager.

Vårt mål är att alltid ge det där lilla extra både när det gäller design, kvalitet och kundservice. Allt för att du som kund ska känna dig nöjd och vilja komma tillbaka om och om igen.

Vi vill alltid bli fler som jobbar med Capri Collection.

Har du en butik och vill ta in Capri Collection som ett nytt mysigt varumärke? Klicka här så får du mer info kring vilka fördelar vi erbjuder när du väljer att köpa in våra artiklar till din butik.

Vill du handla direkt i vår webshop? Klicka här så kommer du till webshopen eller klicka här för att få mer information kring vad som gäller när du handlar i vår webshop.
Vill du veta din närmaste återförsäljare - maila info@capricollection.com

Du är alltid välkommen att kontakta oss för personlig service eller om du vill veta mer om oss och hur vi arbetar. Klicka här och skriv in dina uppgifter så återkommer vi så snart vi kan med svar till dig.


Vi som jobbar på CC

Ulf Högfeldt
Ägare/Chef
ulf@capricollection.com 

Anna Högfeldt
Ägare/Designchef
anna@capricollection.com 
Maria Olsson
VD
maria@capricollection.com 
Camilla Svensson
Designer
camilla@capricollection.com  
Rebecca Enhörning
Webb- och Marknadsansvarig
033-211571
rebecca@capricollection.com

Tony Lind
Administration/Lageransvarig
033-211570
tony@capricollection.com

Sanna Karlsson
Design- och Inköpsassistent
033-211570
sanna@capricollection.com 
Peter Lindén
Lager
033-211570
lager@capricollection.com
Alma Kriukaite
Lager
033-211570
lager@capricollection.com 
Jennie Hassinen
Sales Manager
0736-20 13 70
jennie@capricollection.com
Jessica Borgström
Sales Manager
0700-00 13 68
jessica@capricollection.com
Lisbet Skovbjerg
Sales Manager Danmark
+45 22 32 15 52
lisbetskovbjerg@gmail.com

Tove Anderdal Aaberg 
Sales Manager Norge
+47 455 07 075
tove@capricollection.com 

Merja Pesonen
Sales Manager Finland
+358 400 502 149
merja@capricollection.com